HOME > DLA NAUKOWCÓW > Szkolenia

Szkolenia

BioTech-IP oferuje naukowcom Biocentrum Ochota szeroki zakres profesjonalnych szkoleń z tematyki dot. wspierania nauki.

fot. photostock / FreeDigitalPhotos.net

Szkolenia realizowane z Europejskiego Funduszu Społecznego:

Zrealizowane:

- Finansowanie współpracy nauki i biznesu w ramach funduszy strukturalnych, grantów krajowych i zagranicznych (16h). W czasie szkolenia przedstawiono ofertę konkursową na projekty konsorcjum naukowo-przemysłowego takich instytucji jak: FNP, OPI, MNiSW, NCBiR, KPK. Uczestnicy zapoznali się z możliwościami uzyskania dofinansowania na projekty wysokiego ryzyka, finansowane przez takie instytucje jak Lewiatan Business Angels, JCI Venture Sp. z o.o, Science2Business, BBI seed capital.

- Zarządzanie prawami własności intelektualnej (24h). W trakcie szkolenia prowadzonego przez doświadczonych rzeczników patentowych odbyły się 3 moduły: szkolenie wstępne, warsztaty w 2 grupach biologiczno-medycznych oraz 1 grupie techniczno-informatycznej oraz konsultacje indywidualne z rzecznikiem patentowym dot. realizowanych przez naukowców projektów.

Planowane:

- Autoprezentacja i prezentacja biznesowa z elementami negocjacji (16h).
- Motywacja i zarządzanie zespołem (16h)
- Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej (32h)
- Pozyskiwanie partnerów biznesowych do wdrożenia wynalazków na rynek (32h)
- Zarządzanie projektami (24h)

Szkolenia realizowane ze środków programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Kreator Innowacyjności:

Zrealizowane:

- Warsztaty komunikacji naukowej – warsztaty poświecone zasadom jasnej i precyzyjnej komunikacji naukowca z otoczeniem i partnerami biznesowymi.

- Warsztaty poświecone grantom interdyscyplinarnym - warsztaty wzbogacające podstawową wiedzę i umiejętności konieczne do efektywnego dialogu interdyscyplinarnego. Uczestnicy nauczyli się, jak przekazać koncepty naukowe w sposób jasny i prosty, jak zastosować te zasady do podania o grant, jak myśleć w sposób nie-linearny, jak poszerzyć swoje horyzonty naukowe poza granice jednej dyscypliny, oraz jak znaleźć odważne, oryginalne i twórcze rozwiązania i zaproponować je agencjom grantowym.

Planowane:

8 szkoleń z zakresu transferu technologii i praw własności intelektualnej oraz obszarów pokrewnych.

PRACUJEMY DLA:

BioCentrum Ochota

Instytut Biochemii i Biofizyki PAN Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN Isntytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Niniejszy serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. Przez używanie stron niniejszego serwisu wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Jeżeli nie zgadzasz się na stosowanie cookies przez nasz serwis, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnować z używania stron tej witryny. X